Zboží

Jde průmysl a bytové domy vůbec dohromady?


Lidé k životu potřebují nejen bydlení, ale také práci. S její pomocí vydělávají peníze, za které si mohou obstarat řečené bydlení, ale také jídlo a další nezbytnosti. Případně si občas mohou dovolit i trochu luxusu. Zde je ovšem otázka – jak lze zkombinovat průmysl a bytové domy Altoma.cz? Protože průmysl dává lidem práci, a domy bydlení. Jdou ale dohromady? Všichni víme, že bydlení v průmyslových oblastech není zrovna nejpříjemnější. Nejenže je zde podstatně více znečištěné ovzduší, ale díky neustálému provozu je tu i neustávající hluk, což rozhodně nepřispívá kvalitě spánku. Zdálo by se tedy, že tyto dvě věci nejdou příliš dohromady.

firemní komplex

Řešením samozřejmě je, aby obě oblasti byly v jiné části města – a mnohde vidíme, že se to i děje, neboť města jsou často rozdělena na obytné a průmyslové zóny. Ani to ovšem není ideální, neboť to pak zaměstnanci mají do práce mnohem dále, což také není dobré. Tráví zbytečně čas na cestách, nehledě na to, že na nich mohou nabrat zpoždění. Samozřejmě se řeší i tento problém. Mnohé provozy mají ve své blízkosti ubytovny, což je něco, s čím v podstatě začal již Henry Ford. Tak jsou zaměstnanci vždy v dosahu a nemají to do zaměstnání daleko. To také znamená, že mohou déle spát a dorazí tak do práce čilejší.

bytový dům

Ovšem kvalita těchto ubytoven nebývá v našich zemích zrovna nejlepší. Zatímco Henry Ford stavěl v podstatě městečka, kdy každá rodina zaměstnance měla vlastní dům (a pamatujme, ženy tehdy obvykle do práce nechodily, místo toho se staraly o domácnost), u nás máme podstatně levnější řešení – každý člověk má přidělen jeden pokoj, v některých případech jsou na pokoji i dva lidé. Samozřejmě, ačkoliv toto řešení není ani zdaleka ideální, je hojně využíváno. Je to především proto, že ceny bydlení jsou dnes skutečně velké, a naopak bydlení na firemních ubytovnách levné. Často je to tak jediná možnost, kterou tito lidé, zvláště v dělnických profesích, mají.