Pratesi.cz

„Vítejte na stránkách vizážistiky a stylistiky.“

Vizážistika

je obor, kde velkou roli hraje kreativnost a fantazie.

Každý z nás má vlatní představu o slušivosti a každý z nás má zcela odlišný pohled na kreativnost a fantazii. Dobrý vizážista by měl umět poskytnout správné informace k nalíčení, volení správných barev, odstínů či make-upu, umět vystihnout přednosti každého klienta individuálně a vyzvednout jeho osobnost. Přitom nejde o žádnou složitou věc, vždy platilo pravidlo, že v jednoduchosti je krása a to platí i dodnes. Spousta žen se snaží být dokonalou, akorát ve většině případů se jim dostává špatných informací, a tudíž toho nejvyššího efektu nikdy nedosáhnou.

Vizážistika pomáhá otevírat bránu do světa fantazie barev, lesku, třpytu a luxusu v líčení. Každá z nás chce být krásná a stačí k tomu velmi málo. Neváhejte a objevte i Vy tuto neobyčejně zajímavou zkušenost.

Stylistika

ve světě módy trendy procházejí razantními změnami bleskovou rychlostí. Přední návrháři se předbíhají s nej kolekcemi na přehlídkových molech. Celebrity propadají těmto trendům a na základě těchto jedinců tomu propají i řadoví lidé. Zde vzniká jeden velký problém „slušivost“! Ne každý člověk si může dovolit obléct to co modelka v Paříži či Miláně. To pak mluvíme o nevkusu daného jedince, ale tento problém se dá vyřešit dobrým stylistou, který poradí, jak se obléct a přitom vypadat trendy a vkusně.

Pak je tu ovšem další problém. Spousta lidí chce vyčnívat z davu jednak, aby na sebe upoutali pozornost (tzv. exibicionisté), a pak ti další, aby poukázali na to, že oni si to můžou dovolit. To je chyba, která se těžko napravuje, protože člověk této povahy kolikrát ani o radu či pomoc nestojí. Mnoho lidí má za to, že být šik a trendy, znamená mít spoustu peněz na luxusní oblečení, jezdit výhradně nakupovat do vyhlášených měst a destinací…

Pravdou bývá opak, ne vždy a ne všude se dá nakupovat výhodně. Oblečení a doplňky se dají velmi rafinovaně ladit a není nutno za ně utrácet horentní sumy.

Ráda Vám pomůžu poradit v oblasti módy, doplňků či jen doladění maličkostí v oblékání a přizpůsobit šatník tak, aby jste se v něm Vy sami cítili nejlépe!

Něco málo o mně…

Narodila jsem se v Olomouci ve znamení Vodnáře. Po ukončení základní školy jsem se rozhodla studovat Střední školu cestovního ruchu, po úspěšném ukončení jsem odjela na studie do Itálie, kde jsem studovala především italský jazyk a dějiny. Po absolvování tohoto studia jsem dostala příležitost pracovat pro italskou firmu, kde jsem působila tři roky. Chtěla jsem si rozšířit obzor a vědomosti a rozhodla se odjet do Austrálie. Tam jsem studovala školu managementu a hotelnictví. Po dvou letech jsem se vrátila zpět do Olomouce a začala pracovat v bance, mou náplní byly především investice a úvěry. Celý život mě bavilo odvětví módy a proto jsem se rozhodla tomu věnovat naplno. V srpnu 2009 jsem absolvovala velmi obsáhlý kurz
vizážistiky u jednoho z předních českých vizážistů a stylistů Petra Lukeše.

Jsem členem asociace vizážistů a stylistů ČR.

Spolupráce fotografové: Petr Lukeš a Lukáš Navara

Certifikát vizážista speciál
Certifikát vizážista speciál
Certifikát Personal Image Book
Certifikát Personal Image Book
Certifikát Glamour makeup
Certifikát Glamour makeup
Certifikát Fotomakeup II.
Certifikát Fotomakeup II.
Certifikát Účet pro vizážisty
Certifikát Účet pro vizážisty